Naujienos

NAUJA KLUBO TRADICIJA

Antradienio pavakaryje Šiaulių r. LIONS klubo vyrai su antromis pusėmis, o kai kurie net ir su atžalomis rinkosi į būstinę „Smakų smake“.

Vakaras turėjo būti ne eilinis, nes tą dieną klube gimė nauja istorinė akimirka, turėjo būti skaitoma – paskaita, ne šiaip sau kokia nors atėjusio iš pašalies, ar samdyto lektoriaus, profesoriaus, ar kito kokio paskaitytų skaitytojo, bet savo klubo nario, skirta savo klubo nariams. Taip, atrodo būtų galima pavadinti šį prasidėjusį procesą, kuris manau turėtų prigyti klube, kadangi jame yra susirinkusių vyrų iš įvairių sričių, todėl paskaitos turėtų būti įdomios, turiningos ir naudingos, ne tik klubo nariams, bet ir mūsų antrosioms pusėms. O kas čia žino, gal ir kuri nors „antroji pusė“ susigundys paskaityti klubui paskaitą.

Pirmas skaitantis paskaitą į klubo istorijos metraštį įsirašė Mindaugas Maželis. Jo paskaitos tematika buvo skirta, visiems labiausiai, ko gero dominančia tematika – sveikatos. O konkrečiau tai širdies ir kraujagyslių ligų priežastims ir profilaktikai. Kaip pasakytų koks J. O de La Mettrie „Žmogaus kūnas - tai mašina, pati užsukanti savo spyruokles, gyvas amžinojo judėjimo įsikūnijimas“. Taigi, paskaita apie „žmogaus – mašinos“ „variklį“.

Paskaita truko virš valandos, o jos metu buvo nuosekliai išdėstyta apie mūsų „motorėlį“ ir jį supančias, ne geriau pasakyti jungiančias kraujagysles viskas, nuo to kaip mes jas užkemšame iki pasekmių to užkišimo. Medžiaga buvo pateikiama su išsamia statistika, analize ir Mindaugo komentarais, be to buvo apimamas europinis ir pasaulinis kontekstas, kuriame matėme save (pagal sveikatą ir nesveikatą), galėjome lyginti ir sau daryti įvairias išvadas  ir palyginimus.

Liūtai ir jų antrosios pusės atidžiai klausėsi paskaitos, o pabaigoje kamantinėjo pranešėją įvairiais su paskaitos tema susijusiais klausimais ir gavo iš jo išsamius atsakymus. Todėl likosi patenkinti ir savimi ir ypač pranešėju. Vyriškoji dalis vis tikslinosi kas yra tos „trys dalys raudono vyno“, kaip saugi „vartojimo norma“, moterys labiau praktiškais, piktojo cholesterolio išnaikinimo klausimais.  Paskaita, kaip ir dera baigėsi linksmai, anekdotais apie gydytojus ir pacientus.

Vakarienės metu ir toliau dominavos sveikatos tema, kas rodė klausytojus buvusius atidžius ir įsiklausius į tai kas buvo jiems kalbama.

Kad paskaita tikrai visiems patiko liudija ir toks keistas faktas, kad po vakarienės dar buvo neskubama išsilakstyti kas sau, namo, visi stebėtinai turėjo dar daug kalbos ir kalbėjosi.

Tiesa, prieš paskaitą dar buvo kalbama apie einamuosius klubo reikalus, buvo apdovanoti mūsų nariai jubiliatai, pakalbėta apie sekantį renginį, o paskui jau bylojo Mindaugas ir medicina.

Išklausęs paskaitą Jonas.


grįžti