Naujienos

„EGLUTĖ“ KVEPIANTI KUGELIU

2015 metų gruodžio 17 dienos pavakarę Kuršėnų lopšelio-darželio “Eglutės“ kieman privažiavo nemažai mašinų, pažeisdami kelių eismo taisyklių reikalavimus, kurie draudžia įvažiuoti į šios įstaigos teritoriją.

Jau daugiau kaip dešimt metų, prieš Kalėdas besikartojanti istorija ir nė vieno nubausto pažeidėjo?

Bet už gerumą juk niekas nebaudžia.

O tas gerumas yra tame, kad Šiaulių rajono LIONS klubas jau visą dešimtmetį globoja dvi neįgalių vaikučių grupes „Eglutės“ lopšelyje-darželyje, kasmet dovanodami kažką, ko tuo metu labiausiai reikia: kompiuterius, akvariumus, baldus, patalynę, kilimus ir taip toliau ir panašiai.

Ne vienas iš liūtų jau ir neprisimena ką ir kada yra padovanojęs.

Tradicija tokia, kad dovanos yra atvežamos prieškalėdiniu laikotarpiu, per patį dovanų metą.

Devyni liūtai vedami buvusio prezidento Raimondo sugužėjome į lopšelį-darželį, kvepiantį – kugeliu.

Irgi tradiciniu-firminiu „Eglutės“ moterų valgiu, kuriuo mus kas metai vaišina.

Liūtas Arvydas prisipažino, kad tokį patiekalą jis valgo tik metuose kartą ir tik čia, kitas liūtas prisipažino, kad tokį skanų valgo, irgi kartą metuose, čia, bet dėl savaime suprantamų priežasčių jo vardą nutylime.

Tradiciškai apžiūrėję mūsų globojamų vaikų grupių patalpas, pasidarę bendrą nuotrauką, buvome pakviesti pasėdėti, pabendrauti.

Kugelis buvo nuostabus, o jo porcijos ne visiems (net!) ir liūtams neįkandamos, ta prasme neįveikiamos, o kai dar vaišingos moterys pasiūlė pakartoti, bent jau oktetas vienu balsu atsakė – NE!

Pagrindinė virėjas, atskleidė paslaptį, kad kažkur į pietus nuo Kuršėnų, pavasarį yra sodinama specialiai papildoma vaga bulvių, iš kurių ir gimsta šitas patiekalas.

Išeinant naujoji lopšelio – darželio direktorė padovanojo kiekvienam po graikinį riešutą, ant kurio buvo užrašytas palinkėjimas.

Kugelis kai kuriems taip apsunkino mąstymą, kad į gatvę važiavo atbulomis, tarsi nenorint išvažiuoti, tarsi tuo savo važiavimu sakant, kad kitais metais panašiu laiku su sugrįžta..., į lopšelį-darželį „Eglutė“, kvepiantį kugeliu...

 

Kugelio porciją įveikęs Jonas


grįžti