Naujienos

LIONS KLUBAS SUBŪRĖ ŽMONĖS PADĖTI JUSTUI RUDOKUI

Darganotą lapkričio 13-osios pavakarę į Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos salę gausiai rinkosi garbingi Šiaulių rajono žmonės. Susirinkti juos pakvietė „LIONS“ klubo vyrai.

Priežastys susirinkti buvo dvi.

Seminaras „Naujojo pasaulio etiketas: kodėl mes elgiamės taip, kaip elgiamės?“, kurį vedė Giedrius Drukteinis, žinomas įvairių knygų autorius, dirbęs tarptautinėse misijose Balkanuose, Afrikoje ir Afganistane, šiuo metu – verslo komunikacijos konsultantas. Dar galima pridurti, kad G. Druktienis savo šaknimis yra kuršėniškis, jo seneliai gyveno Kuršėnuose.

Antra priežastis labai žemiška – rinkti lėšas sunkia genetine liga sergančiam Šiaulių rajono gyventojui Justui Rudokui. Sunki negalia, raumenų nykimas kamuoja vienuolikmetį Šiaulių rajono gyventoją.

Renginio priešistorė buvo tokia. Šiaulių rajono LIONS klubas sudarydamas metų veiklos planą, buvo numatęs seminarą organizuoti klubo nariams ir visuomenei, tačiau, kai į klubą pagalbos kreipėsi Justo mama Laima, „liūtai“, vieningai pakoregavo savo planus, ir ėmėsi organizuoti labdaros seminarą.

Giedrius Drukteinis taip pat sutiko prisidėti prie renginio paramos atsisakydamas dalies pajamų.

Renginio pradžioje, susirinkusius geros valios Šiaulių krašto žmones sveikino klubo prezidentas Martynas Rusteika dėkodamas už supratingumą ir atjautimą nelaimės ištiktam vaikui.

Sveikinimo žodį tarė Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.

Po to sekė filmukas apie Justą, jo istoriją, vėliau G. Drukteinis ėmėsi „narplioti“ sudėtingus ir paprastus etiketo ir protokolo niuansus, iliustruodamas juos įvairiais istoriniais ir gyvenimiškais pavyzdžiais.

Per pertrauką visi dalyviai galėjo pasivaišinti arbatos ar kavos puodeliu, nes renginį parėmė M. Kušnerovos kavinė „Pušynas“ .

Antroje seminaro dalyje toliau buvo kalbama apie žmonių elgesį ir G. Drukteinis įtikino visus susirinkusius vyrus, kad moteriai paduoti ranką yra geras tonas.

Seminaro pabaigoje klubo prezidentas padėkomis apdovanojo G. Drukteinį ir M. Kušnerovą, bei paskelbė vienos seminaro vedėjo knygos „Kodėl spaudžiame dešinę“ aukcioną. Pradinė kaina buvo 10 eurų.

Pasiūliusi 55 eurus, knygą įsigijo nuolatinė LIONS klubo labdaros renginių dalyvė S. Bartkuvienė.

Meras A. Bezaras pasiūlė 100 eurų, bet G. Drukteinis jam už tai padovanojo kitą knygą „Lyderiai: 50 sėkmės istorijų“. Visi aukcione surinkti pinigai buvo skirti Justui Rudokui.

Viso renginio menu Šiaulių rajono LIONS klubas ir geros valios žmonės suaukojo per 1300 eurų.

Linkime visiems stiprinti tradiciją padėti vieni kitiems, užsiimti labdara, tik taip galėsime iš tikrųjų jausti saugūs, gyvendami vieni šalia kitų.

 

Jonas Kiriliauskas


grįžti