Naujienos

Žmo­nių pagalba numalšino skausmus

Merginą kamavo klubo skausmai, bet eilė operacijai, už kurias sumoka ligonių kasos, turėjo ateiti dar negreit. Suorganizavus labdaros koncertą, lėšų buvo parūpinta. Operacija atlikta, skausmai nebekamuoja.

Sudilęs sąnarys kėlė skausmus

Dar neseniai Kuršėnų dienos centrą sutrikusio intelekto žmonėms Benigna Petraitytė lankydavo per ašaras, įveikdama didžiulį skausmą. Beveik nepakildavo iš neįgaliajam skirto vežimėlio. Juo ir būdavo vežiojama įvairiuose centro renginiuose.

O į centrą Benigną kasdien labai traukė. Čia, draugų būryje, ji galėdavo nors kiek primiršti ligą, reumatoidinį artritą, ją atvedusį į Dienos centrą.

Didieji skausmai jai kildavo, trukdė judėti, dėl sudilusio klubo sąnario. Jį buvo numatyta pakeisti, bet laukiančiųjų šios operacijos – ilga eilė. Todėl ir Benignai, kenčiančiai skausmus, teko laukti.

Vieną dieną į Dienos centrą atėjo keturi vyrai. Centro vadovei Virginijai Norvaišienei prisistatė esą Šiaulių rajono „Lions“ klubo atstovai.

Įsikalbėjo ir apie B. Petraitytę, jos skausmus.

Svečiai patys bendravo su Benigna. Jie ir į jos namus buvo nuvažiavę. Ir ten pasikalbėjo.

„Lions“ klubas ėmėsi merginai padėti. Kovo pradžioje Kuršėnų kultūros centre suorganizavo labdaros koncertą, skirtą surinkti lėšų, kad Benignai greitai būtų pakeistas klubo sąnarys. Jį vedė žinomas renginių vedėjas Jonas Radzevičius, prisidėjęs prie paramos, iki šiol palaikantis ryšius su mergina, ją pasveikinęs su gimimo diena.

Laukta sudėtingesnės operacijos

Surinkus pinigų, kovo pabaigoje jau ruoštasi operacijai.

Medikai manė, kad ji bus sudėtingesnė, todėl ir brangesnė, nei kitokio sudėjimo žmonėms. Vis dėlto operuojant paaiškėjo, kad ji sudėtingesnė nebus.

Algirdas Laucevičius, tuo metu pirmininkavęs (organizacijos vadovai reguliariai keičiasi, – red. past.) Šiaulių rajono „Lions“ klubui, sako, jog žinia apie brangesnę operaciją jų nenugąsdino. Labdaros koncerte surinktų pinigų dar yra likę, jie bus panaudoti kitam ligoniui padėti.

Dabar B. Petraitytė primiršusi klubo skausmus. Pakalbintos merginos veidą vis nušviečia šypsena.

Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims direktorė V. Norvaišienė sako, jog su Benigna susipažino 2000-aisiais ar dar net anksčiau. Ji yra lankiusi specialiąją mokyklėlę, baigusi dešimt klasių. Kai Kuršėnuose, Pavenčių mikrorajone, atsirado Dienos centras, jį pradėjo lankyti.

Pasak V. Norvaišienės, Benigna – gabi, protinga, geranoriška, padedanti savo likimo draugams.

Veda noras padėti

Benignai reikia operuoti ir kitą klubo sąnarį. Ji sako, kad šią operaciją jai turėtų atlikti po metų. Tada ateis jos eilė.

Bet antrasis klubo sąnarys, atrodo, Benignai nebekelia tiek skausmo ir rūpesčių.

„Lions“ klubo nariai ketina labdaros renginius suorganizuoti kiekvienais metais. Juos veda noras, kad žmonės nebūtų abejingi tiems neįgaliesiems, kuriems labai reikia paramos.


grįžti