Naujienos

TRADICIJA

Tradicija yra tokia, kad Šiaulių rajono „LIONS“ klubo vyrai, visuotinio kalėdinio šurmulio apimtoje kasdienybėje, randa laisvesnę popietę, kad galėtų atlikti tradicišką, vainikuojantį besibaigiančius kalendorinius metus, aktą – aplankyti Kuršėnų lopšelį-darželį „Eglutė“.

Tradicija, besitęsianti jau beveik dešimtmetį, kai klubas globoja dvi neįgalių mažųjų vaikų grupes, siekdami, kad jiems ir su jais kantriai dirbančiomis auklėtojomis ir jų pagalbininkėms būtų nors truputį lengviau, nors truputį šviesiau kartu būti.

„LIONS“ vyrai darželiui padovanojo daug reikalingų dovanų: baldų, akvariumų, kompiuterių ir šiemet, vėl tradiciškai, sužinoję ko reikėtų, vyrai apsilankė čia.

O čia tradiciškai vyrų laukė šiltas priėmimas, su pamąstymais apie praeitį ir ateitį, su pamąstymais apie gyvenimą, vieniems tik prasidedantį čia, o kitiems skaičiuojant darbus, rūpesčius ir kasdienybės gaudesį besiklausantiems.

Tradiciškai apžiūrėjus globojamų grupių patalpas, pasidžiaugus visiems kartu siekiamais rezultatais ir ateities svajonėmis, juk Kalėdų, svajonių išsipildymo metas, vyrai, linksmųjų darželio šeimininkių buvo pakviesti pabendrauti.

Pavydėkit neatvykę čia, nes tradiciškai liūtų čia laukė patiekalas, kuris gal ir nėra nacionalinis lietuvių valgis, bet darželyje jis tradicinis – bulvių plokštainis, arba kaip žemaičiai sako „kugelis“.

Prezidentas tardamas žodį nedaugžodžiavo, nes „kugelis“ yra valgomas šiltas, todėl pasidžiaugė ilgamete draugyste ir pažadėjo tradicijos nekeisti.

Atsakydama prezidentui, daug funkcijų lopšelyje - darželyje atliekanti, laikinoji vadovė nuoširdžiai dėkojo už bendravimą ir paramą, visų vardu tuo pačiu ragindama nešaldyti to tradicinio „kugelio“.

Kas gera ir kas skanu, paprastai ilgai netrunka, nes vyrų tarpe buvo tokių užsiėmusių „liūtų“, kurie iš vieno renginio Šiauliuose „atbėgo“ pusvalandžiukui čia, kad vėl lėktų, į trečią per vieną vakarą renginį ir vėl Šiauliuose.

Kitas, žiūrėk, dar buvo prisižadėjęs iš kažkurio savo renginio užeiti, bet ne visada gali pasirinkti, žiūrėk prieš tas Kalėdas, tas renginys ima tave ir pasirenka pats..., ir pasižadėjęs, žinoma, kad neatėjo.

Bet tradiciškai tai nieko nestebina, nebent to, prie papuoštos eglutės stovinčio netikro Kalėdų senelio labai tikroviška šypsena, linkinti visiems ramių ir gerų Kalėdų, bei artėjančių naujų metų.

Pabaigoje vyrai dar pasvarstė, gal kuris nors galėtų pretenduoti į laisvą lopšelio – darželio vadovo vietą, kandidatų atsirado tinkamų, tik deja kandidatai neparodė didelio noro, nors darželio moterys ir sakė, kaip geria būtų, kad ateitų vadovas vyras.

Vienam tokiam vyrui darbovietė būtų kaip tik šalia namų, tik per kiemą pereini, bet atrodo net ir tai neatrodė viliojančiai.

Todėl ir išėjo „liūtai“ tradiciškai susimąstę, matyt, apie gyvenimą, nes gyvename juk svajonių išsipildymo laukimu.

Tokios išeina yra tos tradicijos, kurių keisti nebūtina, nes pripranti prie jų, susigyveni su jomis, o čia žiūrėk, artėjant Kalėdoms pradedi nebesuprasti kodėl dabar taip ima norėtis „kugelio“...

Valgęs „kugelį“ „liūtas“ Jonas.


grįžti