Naujienos

Šiaulių rajono LIONS klubo pagalba mažajam Pauliui iš Vinkšnėnų kaimo

Šiaulių rajono „LIONS“ klubas tęsia pradėtą gerumo akciją.

Šių metų balandžio 19 dienos popietę, klubo prezidentas Dalius Ablingis su kolegomis klubiečiais: Raimondu Maželiu, Česlovu Greičiumi ir Jonu Kiriliausku apsilankė Šiaulių kaimiškos seniūnijos Irmos Jonauskienės namuose, Vinkšnėnų kaime.

Istorija, kaip ir daugelis tokių istorijų paprasta ir sudėtinga.

Vieniša mama Irma augina tris vaikus Rūtą (18 metų), Luką (16 metų) ir mažąjį Paulių (4 metai), augina tvarkingai, tačiau pastebėjusi mažojo sūnaus keistą elgesį ir nuvykusi pas gydytojus išgirdo diagnozę – autizmas.

Mažasis Paulius susirgo autizmu (autizmas yra sunkus smegenų vystymosi sutrikimas, kuris sukelia nepakankamą mažamečio vaiko socialinių įgūdžių, bendravimo ir elgesio išsivystymą ar šio vystymosi sulėtėjimą. Autizmas apibūdinamas trim simptomais: nuosekliu tam tikrų socialinių interesų nebuvimu, komunikacijos stoka ir pasikartojančiomis griežtos tvarkos veiksmų sekomis... – iš vikipedijos), o tai yra liga, kuria sergantiems vaikams reikia ypatingo tėvų dėmesio, ypatingos priežiūros, ir pagalbon ateina šiuolaikinės technologijos.

Pauliaus mama kreipėsi pagalbos į Šiaulių rajono Šiaulių kaimiškosios seniūnijos socialinę darbuotoją Gintarę Bujauskaitę, o ji į Šiaulių rajono LIONS klubą, pagalbos, nes iš vaikų pašalpų gyvenanti šeima negali nusipirkti brangaus ir reikalingo daikto. O mama dirbti negali nes visą dėmesį turi skirti sergančiam vaikui.

Klubas savo posėdyje apsvarstė prašymą, pasikonsultavo su autizmą gydančiais specialistais ir nupirko mažajam Pauliui planetinį kompiuterį su specialia, autizmu sergantiems vaikams skirta programa.

Šventų Velykų išvakarėse minėtas „gydymo prietaisas“ buvo įteiktas Irmai Jonauskienei ir jos sūnui Pauliui, tokia šios istorijos pabaiga.

Po kurio laiko Pauliaus mama paskambino Šiaulių rajono LIONS klubo prezidentui Daliui Ablingiui ir susijaudinusi dar kartą padėkojo klubui už paramą, nes jos Pauliukas visą valandą buvo užsiėmęs su planšetėje instaliuota programa, o tai tokia liga sergantiems vaikams yra nepaprastai daug.

Šitas skambutis sujaudino visus klubo vyrus ir buvo pasidžiaugta, kad buvo padėta dar vienam žmogui, tam, kuriam labiausiai reikėjo, nes „liūtų“ pareiga yra tarnauti.

Jonas Kiriliauskas

 Keletas nuotraukų iš susitikimo su Pauliuku rasite galerijoje:

http://lionclub.lt/index.php?page=galerija


grįžti